Kelionė į Mėnulį

Žmogaus pėda Mėnulyje

Tai buvo sensacijų sensacija! Šį įvykį prie televizoriaus ekranų stebėjo 600 milijonų gyventojų. Juk pirmą kartą istorijoje į Mėnulį išsiruošė trys astronautai. Tai buvo prieš 50 metų. Raketa pakilo iš Amerikos, o jau po keturių dienų Mėnulyje išlipo pirmasis žmogus. Jo vardas – Neilas Amstrongas. Tai, kas atrodė neįmanoma, tapo įmanoma. Tačiau iki to reikėjo gerokai paplušėti.

Nuo ko viskas prasidėjo?

Astronautai, pasiekę Mėnulį: (iš dešinės) Neilas Amstrongas, Michaelis Colinsas ir Edvinas Aldrinas

Viskas prasidėjo tą akimirką, kai 1961 metais pasaulis sužinojo, kad rusų astronautas Jurijus Gagarinas tapo pirmuoju žmogumi, erdvėlaiviu apskriejusiu aplink Žemę. Milžinei šaliai Amerikai ši žinia prilygo lyg perkūnui iš giedro dangaus. Juk ji taip pat turi pirmauti ir būtinai padaryti tai, ko niekas nepadarė iki tol laiko. Bandymai ir saugios raketos kūrimas užtruko. Ir jau po  aštuonerių metų – 1969 metais liepos 16 dieną – į kosmosą pakilo raketa, skriejanti į Mėnulį. Joje – trys astronautai: Neilas Amstrongas, Edvinas Aldrinas ir Michaelis Colinsas. Šiai misijai buvo suteiktas pavadinimas – Apolo 11.

Ta ilgai laukta akimirka

10-9-8-7-6 …. ir tuoj tuoj raketa pradės kelionę į Mėnulį

Beveik kaip vienas traktorius sverė raketa. Ji buvo sudaryta iš penkių dalių: kapsulė – skirta astronautams, ant jos pritvirtintas specialus laivas nusileisti į Mėnulį ir trys raketos dalys, kurios užsidegdamos suteikė greičio raketai, o sudegusios būdavo išmetamos.

Pasiekus Mėnulį, Michaelis Collinsas liko kolegų laukti raketos viduje. Kelionės vadovas Neilas Amstrongas ir pilotas Edvinas Aldrinas persėdo į specialųjį laivą. Juo jie nusileido ant Mėnulio paviršiaus ir štai, stebint milijonams žiūrovų, iš jo pirmasis išlipo Neilas Amstrongas. Jis tapo pirmuoju žmogumi, palikusiu savo pėdas Mėnulyje. netrukus po jo išlipo ir jo kolega Edvinas Aldrinas.

Šiame vaizdo klipe pamatysite abu astronautus, vaikščiojančius Mėnulyje, ir išgirsite jų komentarus (geriausiai žiūrėkite nuo 1 minutės):

Astronautai Mėnulyje įsmeigė ir Amerikos vėliavą.

22 valandas astronautai praleido Mėnulyje. Jie eksperimentuoja, fotografuoja, prisirenka kilogramus akmenų ir įsmeigia Amerikos vėliavą. Kad matytų visas pasaulis.

Kai jau, rodos, misija tapo įvykdyta ir jau netrukus astronautai vėl bus tarp žmonių, įvyko kai kas nenumatyto. Įskriejusi į Žemės atsmosferą, raketa pradėjo degti. Tačiau visa laimė, laiku išsiskleidė parašiutai ir astronautai sėkmingai nusileido į Ramujį vandenyną.

Sėkmingas astronautų nusileidimas Ramiajame vandenyne

O kas po to?
O po to Mėnulyje išsilaipino dar 10 žmonių. Tačiau paskutinį kartą tai įvyko prieš 45 metus. Tokios misijos yra labai brangios. Kiekviena kainuoja šimtus milijonų eurų. Bet bandymai Mėnulyje vyksta. Tik jie atliekami be žmonių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.