KĄ SKAITYTI? L. Lowry “Mėlyna sruoga“

Raiša mergaitė  Kira gyvena bendruomenėje, kurioje vietos silpniems nėra. Negana to, miršta jos mama, ir ji tampa našlaite. Kas laukia jos toliau? Kira – knygos „Mėlyna sruoga“ herojė. O ši knyga – knygos „Siuntėjas“ tęsinys. Apie ją  jau pasakojo mūsų jaunasis reporteris Marius (aie ką knygą “Siuntėjas“, sužinosite, paspaudę ant raudonai pažymėtų žodžių). Šįkart jis pasakoja, kodėl į rankas verta paimti ir knygą „Mėlynoji sruoga“.

Po mamos mirties Kira svarsto, kaip ji  galėtų būti naudinga savo bendruomenei. Deja, jos trobelę sudegina, o žemės sklypą savinasi įžūli moteris, kuri nori atsikratyti mergaitės. Stebėtojų Taryba mergaitę pasilieka kaip talentingą siuvinėtoją. Dabar Kira nebadauja ir nešąla. Ji lanko žiniuonę, kuri moko mergaitę spalvų išgavimo meno. Išmokusi spalvinti siūlus, ji spalvotai galės siuvinėti Giedotojo mantiją. Priešingai, visa bendruomenė rengėsi pilkai ir nedėvėjo jokių spalvotų drabužių. Netikėtai grįžta Kiros tėvas, kuris atsako į visus mergaitės klausimus. Kira atsisako keliauti į kitą bendruomenę, kurioje žmonės nebadauja ir yra laimingi. Mergaitė turi viziją „vieną dieną mūsų miesteliai susipažins“(190psl.).

Mano vertinimas: „Siuntėjo“ antra dalis – puiki. Ji pasakoja apie  žmonių bendruomenių gyvenimus ir viešina žmonių ydas. Nors mėgstu skaityti fantastiką, tačiau ir ši knyga mane labai sudomino.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.