Kai trylikta mėnesio diena išpuola penktadienį ….

…. tuomet prietaringi žmonės šios dienos šiek tiek prisibijo. Jie tiki, kad tokios dienos nieko gero nežada. Tokia diena buvo vakar – rugsėjo 13-oji. Jūs ką nors pajutote? Mes pasidomėjome, iš kur kilo ši baimė.

Kur 13 aukštas? / Nuotrauka iš http://www.wikipedia.com

Skaičius 13 daugelyje šalių nėra mėgstamas. Kai kuriuose viešbučiuose nerasite trylikto aukšto – po 12 eina iškart 14. Taip pat kai kuriuose lėktuvuose nėra eilės, pažymėtos skaičiumi 13. Manoma, kad šis skaičius sukelia chaosą. Metuose yra 12 mėnesių, horoskopas turi 12 zodiako ženklų, o ir Biblijoje Jėzus turėjo 12 apaštalų. Tačiau, kodėl penktadienis trylikta diena kai kuriems žmonėms sukelia baimę?

Tamplierių riteriai ant laužo

Spėjama, kad ši baimė atėjo iš labai senų laikų, nuo vieno 700 metų senumo įvykio. 1307 metais spalio 13 dieną, penktadienį, Prancūzijos karalius Filipas IV įsakė suimti ir sudeginti ant laužų visus po Europą išsibarsčiusius tamplierių riterius. Tai buvo krikščioniško ordino riteriai, kurie kartu buvo ir vienuoliai. Jie kovojo prieš musulmoniškas šalis, norėjusias užgrobti Europą. Šis karaliaus sprendimas taip įsitvirtino žmonių galvose, kad iš jo gimė prietaras: penktadienį 13 dieną nutinka blogi dalykai. Tik, ar tai tikrai blogi dalykai nutinka būtent šia dieną? Ar jūs tikite šiuo prietaru?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.