Skaityti pirštais

Iš tiesų visi skaitome akimis. Tačiau tie, kurių akys nemato arba yra labai silpnos, skaito knygas pirštais. Šiandien, spalio 15-oji diena – Pasaulinė baltosios lazdelės diena. Arba kitaip – diena, skirta neregiams. Todėl pakalbinome Eglę Jokužytę, kuri leidžia iliuostruotas knygas neregiams.

Turbūt klausiate, kaip tai įmanoma – knygos su iliustracijomis nematantiems? Tačiau Eglė Jokužytė įsitikinusi, kad paveiksliukai knygose yra būtini. Net ir tiems, kurie nemato. Juk juos galima liesti.

Pirštais pažinti liustraciją

Raštas neregiams turi savo pavadinimą. Tai – Brailio raštas. Jis susideda iš daugybės taškų ir taškelių. „Išmokti jo taip pat sunku, kaip ir išmokti bet kurio rašto“, pasakoja E.Jokužytė. Ji šio rašto dar mokosi. Skaityti jau gali, bet dar tik akimis.  Brailio rašto išmokti gali kiekvienas matantis. Todėl Eglė Jokužytė leidžia knygas, kurios skirtos visiems – neregiams ir skaitantiems akimis. Kiekvienoje knygoje, kurias ji leidžia, yra Brailio rašto abėcėlė. Taip mokytis gali kiekvienas. Knyga „Sparnuotosios raidės“ 2015 metais buvo net išrinkta gražiausia metų knyga.

Draugystė su neregiais

Išmokti Brailio rašto gali kiekvienas

Eglė Jokužytė prisipažįsta, kai pirmą kartą susipažino su neregiais, nežinojo, kaip su jais bendrauti. „Bet juk jie tokie pat žmonės, kaip ir mes. Tik jiems sunkiau matančiųjų pasaulyje“, pasakoja leidėja. „Bendraukite su jais, kaip su visais kitais. Paklauskite, ar reikia pagalbos. O jei neregys pirmą kartą naujoje vietoje, papasakokite, kas matyti, kokie baldai stovi“.

Knygas Brailio raštu rasite čia: http://taskoistorija.lt/parduotuve/

Nuotraukos iš http://www.vam.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.